top of page

PODLAHOVÉ VYKUROVANIE

Najsledovanejšie články

Podlahové vykúrenie predstavuje najluxusnejší a najefektívnejší spôsob vykurovania rodinných domov. Sálavé teplo vyprodukované podlahovým spôsobom vykurovania je rovnomerne rozložené po celej miestnosti od steny k stene a zároveň od podlahy až k stropu. Presne takto vyprodukované teplo blahodarne pôsobí na telo človeka.

priebeh-teplot-pri-podlahovom-vykurovani

V praxi to znamená, že nášľapná vrstva, teda podlahová krytina je mierne teplá na dotyk. Vzniká tak príjemný pocit tepla ktoré telo prijíma prostredníctvom nôh.

Ďalším dôležitým faktorom tohto spôsobu vykurovania je, že podlahové vykurovanie nespôsobuje žiadnu cirkuláciu vzduchu, a popritom je úplne tiché.

Vykurovacie káble sú skryté v podlahe, na rozdiel od radiátorov, ktoré zaberajú miesto na stene. Inými slovami podlahové vykurovanie predstavuje architektonickú slobodu.

TEPELNÝ KOMFORT

Tepelný komfort je zaistený vyššou teplotou v oblasti chodidiel a nôh. Tento komfort Vám zabezpečí iba podlahové kúrenie. Pri vykurovaní radiátormi je rozloženie tepla opačné a navyše spôsobuje vysokú cirkuláciu vzduchu.

podlahove-vykurovanie-1.png

TEPLOTY PLÔCH

Typ systému vykurovania

Teplota plochy

Podlahové vykurovanie

25 – 30°C

Stenové vykurovanie

55 – 60°C

Stropné vykurovanie

40 – 45°C

Podľa tejto tabuľky môžeme vidieť ako musíme vyhriať vykurovacie teleso v miestnosti tak aby sme dokázali získať potrebné teplo. Podlahové vykurovanie výrazne dokáže ušetriť náklady v domácnosti, vďaka dokonalému rozvrstveniu teplôt.

Interierovy-dizajn.png

INTERIÉROVÝ DIZAJN

Preco-drevodom.png

PREČO DREVODOM

projekt-na-mieru.png

TVORBA PROJEKTU

NA MIERU

VYSOKÉ ÚSPORY

Tepelný komfort je zaistený vyššou teplotou v oblasti chodidiel a nôh. Tento komfort Vám zabezpečí iba podlahové kúrenie. Pri vykurovaní radiátormi je rozloženie tepla opačné a navyše spôsobuje vysokú cirkuláciu vzduchu.

podlahove-vykurovanie-2.png

NÍZKE NÁKLADY NA OBSTARANIE

Podlahové kúrenie predstavuje synonym luxusu a vysokej ceny. Komfortné a luxusné pre Váš organizmus určite áno, drahé určite nie. Podlahové kúrenie je cenovo porovnateľné s radiátorovým kúrením!

Elektrické podlahové vykurovanie je cenovo výhodnou, komfortnou alternatívou tradičných vykurovacích systémov. V praxi sa veľmi dobre osvedčilo, čoho najlepším dôkazom je bezchybná prevádzka mnohých miliónov m2 inštalovanej plochy. Aj preto sa elektrické podlahové vykurovanie stáva čoraz populárnejším a vyhľadávanejším spôsobom vykurovania.

Elektrické podlahové kúrenie sa skladá z termokáblov. Podlahové kúrenie DEVI je efektívny a úsporný systém vykurovania rodinných domov.

DEVI podlahové kúrenie je možné inštalovať do všetkých druhov podláh, napr. betónové podlahy, renovované podlahy, laminátové podlahy, drevené podlahy.

VÝHODY ELEKTRICKÉHO PODLAHOVÉHO VYKUROVANIA

Vysoký komfort a pocit tepelnej pohody vychádza zo skutočnosti, že podlahové vykurovanie ako veľkoplošný zdroj tepla zabezpečí najoptimálnejšie rozloženie teploty v priestore v porovnaní s inými vykurovacími systémami. Rovnomerná klíma miestnosti spôsobuje, že skutočnú teplotu subjektívne vnímame ako o 1 až 2 ºC vyššiu. To dovoľuje primerane znížiť tepotu miestnosti pri zachovaní príjemnej pohody a tým dosiahnuť úsporu energie až 15%.

ĎALŠIE PREDNOSTI PODLAHOVÉHO VYKUROVANIA:

 • Príjemné: rovnomerné šírenie tepla, ktoré sa blíži k „ideálnemu vykurovaniu“: nohy v teple a vo výške hlavy je trochu chladnejšie

 • Zdravé: na rozdiel od tradičného vykurovania (radiátory), pri podlahovom kúrení nedochádza k víreniu prachu a teda sa nemusíte obávať zdravotných problémov

 • Úsporné: jednoduché a presné meranie spotreby, menšie straty pri vetraní.

 • Účinné: Účinnosť premeny elektrickej energie na tepelnú je pri termokáblovom vykurovaní 100%.

 • Ekologické: šetrné voči životnému prostrediu

 • Praktické: môže byť použité prakticky vo všetkých typoch podláh, stavbách

 • Mimoriadne dlhá životnosť: možné porovnať so životnosťou stavby

 • Variabilné, široké možnosti použitia

 • Vysoká úroveň pohodlia

 • Nenáročné: na obsluhu, na inštaláciu – minimálne zásahy do stavebných konštrukcií, nepotrebuje údržbu

 • spoľahlivé a nízkoporuchové

 • lacné

bottom of page