KONŠTRUKČNÝ SYSTÉM

Najsledovanejšie články

Konštrukcia podlahy, stropu a strechy je takmer identická ako pri klasických murovaných konštrukčných systémoch z tehly. Dokonca, ak si vezmeme skladbu strechy, či stropu môžeme vidieť, že hlavnú nosnú časť tvorí surové drevo, ktoré má tendenciu pracovať, čo môže trvať aj dlhší čas pokiaľ sa v konštrukcií ustáli.

Skelet alebo hlavný nosný prvok obvodovej a priečkovej steny firmy Tatra Haus je tvorený z tepelne upravených hranolov, inými slovami takéto drevo je vysušené a tým nedochádza k procesom v konštrukcií. Dnes môžeme bádať aj 200 až 400 ročné drevostavby, ktoré boli vysušované prirodzené. Skelet našich stavieb je uzatvorený z obidvoch strán sadrovláknitými doskami, ktoré predstavujú náhradu murovanej konštrukcie (viac o tejto doske sa dozviete na obrázkoch nižšie).

Dôležitým faktorom konštrukcie obvodového plášta je použitie kvalitnej parotesnej membrány (fólia vo vnútri stenách). Mnoho firiem využíva lacnejší variant a to v podobe parozábrany a tu vzniká problém.

Inteligentná parotesná membrána sa v moderných drevostavbách využíva v konštrukciách obvodových stenách, strešných plášťov, či už v prevetrávaných alebo neprevetrávaných a tiež aj pri drevených stropoch. O čo teda ide? V zimnom období, keď je tlak vodných pár z interiéru orientovaný smerom von, to znamená, že fólia sa správa ako parozábrana, pretože difúzny odpor fólie je maximálny. Naopak, v letnom období vplyvom prehrievania strechy dochádza k dodatočnému vysychaniu konštrukcie krovu a teda aj k uvoľneniu vlhkosti z dreva, čo znamená že difúzny odpor membrány klesá, a preto sa táto fólia správa ako difúzna a umožňuje prechod vlhkosti, ktorá sa uvoľnila zo strešnej konštrukcie do interiéru.

 

Preto ak sú v stavbách použité kvalitné a certifikované materiály vravíme o MODERNÝCH DREVOSTAVBÁCH. Moderné drevostavby sa vyznačujú vynikajúcimi tepelno-technickými vlastnosťami, ktoré zároveň dokážu udržať vyprodukované teplo v pohodlí domova, čím sa dosiahne nízkoenergetický štandard.

INTERIÉROVÝ DIZAJN

PREČO DREVODOM

TVORBA PROJEKTU

NA MIERU

FAKTURAČNÉ ÚDAJE

Sídlo spoločnosti:

Štefániková 18,

066 01 Humenné

IČO: 50047591

DIČ: ‎2120156291

IČ DPH: SK‎2120156291

KONTAKTNÉ ÚDAJE

E-mail:

info@tatrahaus.sk

Telefón:

+421 917 213 902

PRACOVNÁ DOBA

Na Vaše otázky a požiadavky reagujeme skoro okamžite v týchto dobách:

Pondelok – Piatok: 

09:00 – 16:00

Sobota: Nepracujeme

Nedeľa: Nepracujeme

© Copyright 2015 - 2020 Tatra Haus, s.r.o. | All Rights Reserved