top of page

FÚKANÁ IZOLÁCIA

ČO JE SUPAFIL

  • Tepelná izolácia SUPAFIL je zložená z čistého minerálneho vlákna bez spojiva a retardérov horenia.

  • Spĺňa všetky požiadavky na moderný izolačný materiál. Poskytuje vynikajúcu tepelnú ochranu, je ohľaduplná k zdraviu užívateľov aj životnému prostrediu, má dlhú životnosť, protipožiarnu odolnosť a výbornú schopnosť prispôsobiť sa podkladu.

  • Tepelnoizolačné vlastnosti materiálu SUPAFIL spĺňajú normy pre nízkoenergetické pasívne domy.

  • Aplikuje sa strojovo a pri správnej aplikácii dokáže vyplniť akýkoľvek priestor a tvar.

  • Používa sa najmä na zateplenie stropov, pultových striech, väzníkových krovov alebo dutín trámových stropov a šikmých stien a iných komplikovane prístupných priestorov.

FÚKANIE NIE JE STRIEKANIE

  • Majitelia domov si často mýlia fúkané izolácie so striekanými penami.

  • Fúkaná izolácia používa pevné prírodné materiály ako je minerálna vlna, drevovlákno alebo celulóza. Rozvláknený izolačný materiál sa aplikuje pomocou špeciálneho prístroja, ktorý ho poháňa vzduchom do hadice priamo na určené miesto.

  • Striekaná izolácia vzniká miešaním chemikálií v kvapalnej podobe. Najčastejšie sa týmto spôsobom aplikujú mäkké striekané PUR peny.

VÝHODY SUPAFIL

DOSTANE SA VŠADE

 

Pri správnej aplikácií dokáže vyplniť akýkoľvek priestor a tvar. Prispôsobí sa podkladu. Nafúkavaný materiál spoľahlivo zaizoluje aj problémové detaily a ťažko prístupné miesta. Najlepšie to oceníte vo väzníkových krovoch, okolo CD profilov či elektrických káblov na sadrokartónových stropoch.

ziadne tepelne mosty.jpg

ŽIADNE TEPELNÉ MOSTY

 

Pri aplikácii sa vytvorí súvislá izolačná vrstva, ktorá nie je prerušovaná spojmi. Takto sa nevytvoria medzery a nevznikajú tepelné mosty, preto má vysokú účinnosť. Úspora tepla sa pohybuje okolo 30% a investícia sa tak vráti na nižších účtoch za vykurovanie už za 3-5 rokov.

DOMA VÁS NEOBMEDZÍ

 

Stroj na fúkanie dokáže zaizolovať strop bežného rodinného domu za 3 až 4 hodiny a pri bežnej prevádzke domácnosti. Potrebné sú len malé otvory do stropu, čím sa znížia prípravné práce i náklady na minimum.

doma vas neobmedzi.png

JE NAOZAJ EKOLOGICKÝ

 

Na trhu je množstvo fúkaných produktov označovaných ako „ekologická izolácia", toto označenie však býva často diskutabilné. Netreba sa uspokojiť s tým, že je základ izolácie rastlinného pôvodu. Vždy treba brať do úvahy aj ďalšie pridané látky a hodnotiť ich z hľadiska ich vplyvu na zdravie človeka.

 

Medzi najznámejšie prídavky fúkaných izolácii patrí napríklad kyselina boritá, borax alebo amónne soli. Minerálna fúkaná izolácia Supafil žiadne pridané látky neobsahuje. To z nej robí skutočne ekologický a zdravotne nezávadný materiál. Je  ekologická nie len k ľuďom, ale aj k prírode.

je naozaj ekologicky.png

SUPAFIL DÝCHA

 

Minerálna vlna dobre prepúšťa vodné pary cez konštrukciu a preto je ideálna aj pri stavbách s vlhkými stenami. Zakrytie takýchto povrchov nepriedušným materiálom by spôsobilo hromadenie vlhkosti a tvorbu plesní. Preto ak bude izolácia dýchať, zabráni sa vzniku plesní.

supafil dycha.png

JE ĽAHKÝ

 

Pri rekonštrukcii starších domov je potrebné myslieť na statické zaťaženie stropu, kde by mohla byť príliš veľká hmotnosť nebezpečná. Statik vie určiť celkovú nosnosť stropu, no v každom prípade je rozumné vybrať tepelnú izoláciu s nižšou objemovou hmotnosťou. Minerálna izolácia Supafil je najľahší, v porovnaní s celulózou a taktiež s drevovláknitou izoláciou.

Aplikácia rozličných fúkaných izolácií v objemovej hmotnosti:

- Minerálna vlna Supafil 12 – 35 kg/m3

- Celulóza 30 – 70 kg/m3

- Drevovláknitá izolácia 30 – 50 kg/m3

je lahky.jpg

JE EKONOMICKÝ = ŠETRÍ NÁKLADY

 

Ďalšou vlastnosťou, ktorá Supafil odlišuje od konkurencie, je sadavosť menšia ako 1 %. Výrobcovia celulózových izolácii uvádzajú sadavosť 15 - 20 %, čo si vyžaduje nafúkať do konštrukcie až o 20 % viac materiálu, ako pri minerálnej izolácii. Pre dosiahnutie rovnakej úrovne tepelného výkonu treba pri Supafile oproti celulóze dokonca o polovicu menej materiálu.

 

Porovnanie spotreby materiálu pri 400 mm hrúbke izolácie:

- Fúkaná izolácia Supafil 7,2–8,4 kg/m2

- Drevovlákno 13–16 kg/m2

- Fúkaná izolácia z celulózy 12–18 kg/m2

 

Vďaka úspore materiálu šetríte aj svoje finančné prostriedky.

IZOLUJE A POHLCUJE HLUK

 

Všetky vláknité izolácie majú vynikajúce akustické vlastnosti, čo znamená, že sú vysoko zvukovo pohltivé. Minerálna fúkaná izolácia Supafil je rovnako akusticky účinná ako štandardná minerálna vlna, čo dokazujú laboratórne merania. Už pri hrúbke nafúkaného Supafilu 28 cm a SDK stropu z dvoch sadrokartónových dosiek je vzduchová nepriezvučnosť minimálne 44 dB. „Minimálne“ preto, lebo štandardne sa fúka väčšia objemová hmotnosť aj hrúbka, čiže pri hrúbke 40 cm, ktorá sa najčastejšie v bungalovoch používa, je zvuková izolácia ešte lepšia. Pokiaľ uvažujete aj nad úložným priestorom, kedy sa nad izoláciou vytvorí pochôdzna podlaha napr. z OSB dosky, zlepší sa vzduchová nepriezvučnosť o ďalších 8 dB.

izoluje a pohlcuje hluk.jpg

JE NENASIAKAVÝ

Dokonale prepúšťa vodnú paru, preto je odolný voči vlhkosti, plesniam i škodcom.

NEROBÍ ODPAD

Pri metóde fúkania izolácie nevzniká takmer žiadny odpad. Izolácia je fúkaná pod tlakom zo stroja hadicou priamo na požadované miesto, a tak nevzniká odpad ani odrezky.

POŽIAR NEHROZÍ

Minerálna fúkaná izolácia je úplne nehorľavá o teda odolná proti požiaru. Aj bez chemických prísad, akými sú spomaľovače horenia, je jej trieda reakcie no oheň A1, čiže je nehorľavá.

foto_Supafil.jpg

TIETO VLASTNOSTI NA IZOLÁCII SUPAFIL OCEŇUJÚ ZÁKAZNÍCI

 

- Efektívne izoluje bez medzier a tepelných mostov.

- Skutočne ekologická - vyrobená z prírodného minerálneho 

  vlákna bez spojiva.

- Má oveľa nižšiu spotrebu materiálu, než iné druhy fúkaných

  izolácií.

- Je nehorľavá a priedušná (prepúšťa vodné pary).

- Veľmi rýchla realizácia bez odpadu.

tieto vlastnosti ocenuju zakaznici.png

KDE VŠADE SA HODÍ SUPAFIL

VÄZNÍKOVÉ KROVY

 

Ideálne riešenie pre zateplenie väzníkových krovov. Fúkaná izolácia umožňuje 100% prevedenie detailov a tým sú zamedzené tepelné mosty.

Pri zateplení väzníkových krovov rolovanou izoláciou býva problém so zateplením rohov a kútov (veľmi obtiažna dostupnosť). Tým dochádza k nedotiahnutiu detailov a teda k zníženiu účinnosti izolácie a unikaniu tepla. Fúkaná izolácia vyplní aj najmenšie nedostupné medzery, čím dosiahneme naozaj fungujúce zateplenie.

Striekaná izolácia vzniká miešaním chemikálií v kvapalnej podobe. Najčastejšie sa týmto spôsobom aplikujú mäkké striekané PUR peny.

foto_Supafil.jpg

PULTOVÉ STRECHY

 

Fúkaná izolácia je najvhodnejším riešením zateplenia pre pultové strechy (rekonštrukcie aj novostavby).

V ich najnižšom bode je priestor znížený na 20cm. Rozrolovať rolku izolácie, či manipulovať s izolačnými doskami je prakticky nemožné. Supafil dokonale vyplní aj tieto nedostupné miesta. Navyše, vďaka jeho stlačiteľnosti je možné nafúkať väčší objem izolácie aj do nízkeho priestoru a tým dosiahnuť vyššiu tepelno-izolačnú schopnosť strechy.

tieto vlastnosti ocenuju zakaznici.png
pultové strechy.png
foto_Supafil.jpg

TRÁMOVÉ STROPY

 

Fúkána izolácia je jediným riešením zateplenia trámových stropov bez potreby rozoberania vrchnej alebo spodnej časti dosiek.

 

Zateplenie je možné realizovať cez malý otvor (odobratie 1-2 dosiek) a bez potreby vypratávať povalu. Izolácia dokonale vyplní všetky stropné dutiny. Oproti iným typom izolácií  je možné nafúkať aj vyšší objem a zvýšiť si tak tepelno izolačné schopnosti stropu. Supafil je navyše paropriepustný, takže nie je potrebné aplikovať fólie (porozábrany ani parobrzdy).

trámové stropy.png
tieto vlastnosti ocenuju zakaznici.png
stropy.png

STROPY

 

Sadrokartónové / Železobetónové / Keramické

 

Vhodné riešenie izolácie pre rôzne typy stropov pre dokonalé vyplnenie priestoru a rýchlu realizáciu.

 

Vďaka voľnému nafúkaniu a vyplneniu všetkých ťažšie dostupných miest klesá možnosť vzniku nechcených tepelných mostov. Tým sa zvyšuje účinnosť zateplenia.

 

Rýchla realizácia do 4 hodín, ľahký materiál nezaťažujúci konštrukciu stropu, paropriepustnosť (bez potreby aplikovať fólie) a možnosť nafúkať objemovú hmotnosť podľa požiadavky a tým zvýšiť tepelno-izolačnú schopnosť stropu.

POTVRDENÁ KVALITA

Čo je certifikát EUROFINS

Je zárukou čistejšej klímy vo vašom dome.

 

Certifikované výrobky sa môžu pochváliť najlepšími nízkymi emisiami vo svojej triede (Best in Class), sú teda prínosom pre kvalitu vzduchu v interiéri. Hlavným kritériom získania certifikátu je splnenie prísnych noriem, týkajúcich sa vylučovania tzv. emisií VOC (prchavých organických zlúčenín) do interiéru.

SUPAFIL

- je ekologická izolácia z čistého prírodného vlákna bez spojiva

- zlepšuje kvalitu obytného priestoru

certifikat_declare.png

Čo je certifikát

DECLARE RED LIST FREE

S ním si môžete byť istí, že máte zdravé bývanie.

 

Je to dôkaz, že SUPAFIL neobsahuje žiadnu zo zakázaných zdravotne závadných látok.

SUPAFIL

- neobsahuje žiadnu zo zakázaných zdravotne závadných látok

bottom of page